Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hvězdičky

2. 9. 2011

Určitě jste si všimli, že statistiky pro každou úroveň jsou rozděleny a obsahují dvě části. V první jsou počty zabitých, sebrané duše a sebrané zlaťáky. Ve druhé jsou sebraná brnění, munice, svaté předměty, nalezené tajné oblasti a zničené předměty.

Za tuto pětici statistik dostáváte na konci úrovně zlaté hvězdičky (samozřejmě je musíte splnit). Celkem tedy můžete nasbírat z každé úrovně 5 hvězdiček ale není vůbec snadné je získat. Pojďme si je podrobně popsat.

 

1. Sebraná brnění - Obecně asi nejjednodušší na splnění. Brnění nebývá v úrovních moc a navíc jsou často na dobře přístupných místech. Jediný problém bývá v tom, že nemůžete sebrat horší brnění než to co máte na sobě. Pokud tedy máte na sobě např. Zlaté brnění musíte se dostatečně poškodit aby pro vás bylo výhodnější mít brnění jiné, jinak vám hra nedovolí ho sebrat. Uvedu zde několik příkladů:

A) Máte 180b. zlaté brnění - poškodíte se (nejlépe raketometem), tak aby vám hodnota brnění klesla na 30b. - nyní můžete sebrat jak bronzové tak i stříbrné brnění (zlaté pochopitelně taky).

B) Máte 150b. stříbrné brnění - poškodíte se, tak aby hodnota brnění klesla na 95b. - můžete sebrat stříbrné i zlaté brnění ale stále nemůžete vzít bronzové, protože 95b. stříbrného je více než 100b. bronzového.

 

2. Sebrané svaté předměty - Zde je to už mnohem horší. Svaté předměty se většinou nachází v tajných oblastech a jejich získání tedy není nic snadného. Jediná výhoda je v tom, že svaté předměty svítí a snadno je uvidíte. Jejich podoba je různá, můžou to být zlaté kříže nebo poháry. Sebrání jakéhokoliv svatého předmětu získáte 100 zlaťáků.

 

3. Sebraná munice - Munice bývá v každé úrovni spousta a k jejímu nalezení je třeba pozorně prohledávat každou místnost (často bývá i v tajných oblastech). Pokud máte munice maximum musíte alespoń jednou vystřelit aby bylo možné sebrat další. V některých úrovních je ovšem munice méně než kolik uvádějí statistiky. V tomto případě není možné získat hvězdičku. Stále existuje jedna možnost o které se zmiňuji níže.

 

4. Zničené zničitelné objekty - Tohle sice může vypadat těžce ale většinou to tak není. Zničitelné předměty jsou například truhly, misky, odpadkové koše, lavičky, urny, sudy, bedny apod. Jsou to zkrátka věci po kterých zůstanou nějaké zlaťáky. Bohužel je i pár zničitelných objektů po kterých zlaťáky nezbydou a jejich nalezení není vždy snadné. Často se stává, že v úrovni je více nebo méně předmětů, než kolik udávají statistiky. V prvním případě je to v pohodě (a navíc máte větší šanci získat hvězdu) ale v tom druhém dochází k problému a o jeho řešení se zmiňuji níže.

 

5. Nalezené tajné oblasti - Velice těžké k nalezení. Tajné oblasti mohou být všude ale většinou je k nim zapotřebí skákání. V tomto případě pomůže karta Rychlost (pokud tedy je v daném Painkillerovi dostupná). Obsah tajných oblastí je také velice rozmanitý. Mohou tam být náboje, svaté předměty, zničitelné objekty, brnění a někdy i monstra. Pokud nemůžete nějaké oblasti najít zkuste vyhledat videonávody třeba na Youtube.

 

Pokud vám chybí nějaký zničitelný předmět nebo munice a nemůžete ho nikde najít, jedná se pravděpodobně o bug. Ten vám znemožní nalezení všech hvězd ale naštěstí existuje program Powermad. Zatím jsou 4 verze (pro každý díl Painkillera mimo Redemption). Powermad by měl opravit statistiky (stále to ale není na 100%, takže je možné, že ani s Powermadem se vám nepodaří všechny hvězdy získat). Powermad dále opravuje jiné bugy a přidává spoustu cheatů o nichž ale nebudu psát.

Pokud se vám podaří získat všechny hvězdy ve všech úrovních měla by se za to otevřít bonusová výhoda. Ta znamená, že budete moct použít zlaté karty kolikrát chcete a navíc získáte velké množství peněz.

Zatím se mě podařilo všech 5 hvězd získat jen v Battle out of Hell a nemůžu si tedy být jist, že tuto výhodu dostanete i v jiných dílech. Pokud se vám 5 hvězd podařilo získat tak prosím napište na mail a já tento článek doplním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hvězdičky

(Vojta, 5. 4. 2014 11:12)

Když získáte všechny hvězdičky v každé úrovni, tak zlaté karty se mohou neomezeně používat (tzn. že za level je lze aktivovat třeba 10x) a jsou ještě k tomu zdarma a to i přesto, když není aktivována karta Boží zásah. :)